Creative Club H40 poskytuje vzdělávání kreativců v prostředí umění, designu, technologií a inovací. Vytváří pro ně příležitosti, propojuje je a nabízí technologické zázemí pro tvorbu.

Technologie a Laby

Art&Digital Lab je nabitý technologiemi a kreativním vibem. Přijďte ho prozkoumat!

3D Lab

EDU Lab

Hub Lab

Lasers & Lighting Lab

Motion Capture Lab

Online & Stream Lab

Post Lab

VR Lab

Workshop: Motion design

Kreativní inkubátor

V Kreativním inkubátoru H40 podporujeme projekty a start-upy zejména v oblastech, které se dotýkají umění
a technologií. Projděte si portfolia inkubovaných projektů (odkaz).

Pomáháme rozvíjet myšlenky a produkty kreativních lidí a firem. Zaměřujeme se na zlepšení podnikatelských dovedností, propojujeme s ověřenými mentory a nabízíme další podpůrné služby jako využití coworkingu, špičkovou technologickou infrastrukturu Art&Digital Labu (více v sekci Technologie a Laby) a inspirativní networking.

Jsme součástí whitelistu pro Technologické inkubace poskytované agenturou CzechInvest. Pokud budete vybráni, můžete dotovanou inkubaci realizovat za pomoci našich služeb a vybavení.

Jak to funguje?

1

Definice

Máte nápad nebo projekt, ale nejste si jistí jeho životaschopností. V první fázi inkubátoru si o něm s vámi popovídáme a tým skvělých lidí, ošlehaných zkušenostmi z umělecko-technologického prostředí, posoudí, jestli je pro vás pokračování v Inkubátoru to pravé ořechové.

2

Ideace

Váš nápad nebo projekt je životaschopný, pokračujete na cestě s námi. Společně definujeme startovací bod, ve kterém se nacházíte a také cíl, kterého chceme na konci inkubačního programu dosáhnout.

3

Inkubace

Začínáte s námi 3měsíční cestu v H40. V Kreativním inkubátoru využíváte pro svoji práci coworking, technologické laboratoře, nebo prostě si jen chodíte pro radu. Během cesty vám budeme nablízku my, váš mentor i experti na danou oblast.

4

Networking

Bez networkingu by to nešlo! Těšte se na setkání s lidmi, kteří pro vás budou zajímaví a inspirativní.

5

Launch

Strávili jste s námi a vaším mentorem intenzivní 3 měsíce. Je čas ukázat, co je u vás nového. Připravte se na prezentaci před naším všeznalým boardem. Nasměrujeme vás, kam dál.

Inkubované projekty

BlenderKit

Andrej Boleslavský

Virtual Cuddle

TourStories

third // space

Mlha.Studio

Plastenco

AI Architects

monolot.studio

Make More

Lifetool

KinocirKus KoleKtiv

Dolphin printer

Mentoři

Lucie Šplíchalová

mentorka, lektorka

Lucie pracuje v PR více než 13 let. Založila studio Piart a má zkušenosti s korporátními klienty, středně velkými firmami, agilními start-upy, freelancery i neziskovkami. Je držitelkou ocenění Lemur (České ceny za PR 2020) ve dvou kategoriích. Pracovala nebo pracuje například pro tyto klienty: Alpaka-app, Iceland, Sipral, Nadace Vodafone, Nadace OSF, Česká asociace paraplegiků – CZEPA, Post Bellum, Tap Tap, Konsepti, Javorina, Karlín Group. Mezinárodní projekty: MIWA – technological innovations, Entrepreneurs‘ Week, Giving Tuesday 2017. Eventy: Moon50: Zpátky na Měsíc, Koncert pro Paměť národa 2019, Milada 70: Zavražděna komunisty a další. Založila a vede také neziskový projekt Alter Deco.

Jan Veselý

mentor, lektor

Honzovými hlavními tématy jsou inovace ve vzdělávání, konkrétně otázky spojené se zvyšováním kolektivní inteligence v organizacích a vytváření ekosystému celoživotního vzdělávání. Stará se o vzdělávání ve Slevomatu. Vyučuje na Univerzitě Karlově, kde v Kampusu Hybernská vede Inovační laboratoř. Je členem podnikatelského ekosystému Red Button a spolutvůrcem sítě Changemakers ČR. Vytvořil několik akceleračních programů zaměřených na sociální inovace, například Laboratoř Nadace Vodafone. V IBM měl na starosti stážový program Smarter University a v ČR koordinoval Alianci pro mladé (více jak 55 firem s cílem pomoci mladým lidem najít svoje místo ve světě práce). Založil EduFórum (setkávání inovátorů ve vzdělávání) a Lean Startup CZ. Je spoluautorem online kurzu www.leancanvas.cz.

Roman Hvězda

mentor

Roman pracuje jako hlavní manažer vědeckého centra ELI Beamlines v rámci Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR v Dolních Břežanech. Jako mentor se zaměřuje na business strategie, projektový management a analytické dovednosti.

Jiří Stich

mentor

Jiří je poradce a expert na energetické inovace. Má mnohaleté zkušenosti z oblasti ICT, specializuje se na Smart koncepty jako jsou Smart Metering, Smart Grid, Smart Cities a Smart Regions. Tyto zkušenosti získával na manažerských pozicích ve společnostech Český Telecom, Telefónica, NESS Czech a Atos IT Solutions and Services. Je také členem výkonného výboru Czech Smart City Cluster.

Lenka Kraupnerová

mentorka, lektorka

Lenka je podporovatelka, konzultantka, lektorka a organizátorka akcí. Jejím posláním je rozsvěcovat druhé. Dokáže vést lidi tak, že efektivně mění svoje vize v činy a stejně tak klade důraz na efektivitu v projektech. Vystudovala VŠE v Praze a od roku 2009 podniká. Jako lektorka se zaměřuje na effectiveness a leadership.

Ondřej Rudolf

mentor, lektor

Ondřej je marketér vybaven teoretickými znalostmi i praktickými fuckupy, konzultant, kouč a v současné době CEO marketingové agentury Blueberry. Pomáhal inovačním týmům při Univerzitním centru energeticky efektivních budov ČVUT vstoupit se svými projekty na trh, realizoval strategické workshopy v inkubátoru DEPO2015 a vedl pilotní program inkubátoru pro kreativní průmysly na Fakultě designu a umění Jaroslava Sutnara ZČU s podtitulem „Jak být svobodným umělcem a neumřít hlady“, což neví, jestli se to někdy někomu povedlo…

Pavel Bartoš

mentor, lektor

Pavel je mentorem v programech ESA BIC, CzechInvest CzechStarter, DEX IC, Founders Institute, Laboratoře Nadace Vodafone a dalších. Je vášnivým muzikantem, o něhož se může směle opřít každá kytara. Zvládá různá tempa, od nedůstojných ploužáků po pořádný kvapík. Jediné, s čím si neporadí, je tuzemská popina. Dokáže vyjmenovat všechny sauny v Praze, nezávisle na tom, jestli o to někdo stojí. Je early adopterem jakýchkoli aplikací, které podporují zdravé sebevědomí, Ellona Muska a hamburgery. Cyklista, který si z každé vyjížďky odnese kromě krásných zážitků i hezkou odřeninu.

Petr Mandík

mentor, lektor

Petr je mentorem v programech ESA BIC, CzechInvest CzechStarter, Laboratoře Nadace Vodafone a dalších. Je bývalým beachfootballovým reprezentantem, ať už to znamená cokoli. Bryskně se orientuje, má výdrž a je velmi silný na telefonu. Je oblíbeným a spolehlivým parťákem do libovolné formace, který umí podržet míč i spoluhráče a zužitkovat každou přihrávku. Se svou motorkou diriguje dopravu všude, kam s ní dojede, což bývá až nečekaně daleko. Je přeborníkem v poradách a strategiích.

Pavlína Louženská

mentorka, lektorka

Pavlína konzultuje marketing a byznys primárně pro technologické startupy a módní značky. Za poslední rok pomáhala více než sto firmám v zemích celé Evropy jako Lead Mentor Google Developers Launchpad nebo v roli stratéga manGoweb. Založila skupinu #HolkyzMarketingu, která má dnes přes 23 000 členek a je Partnerem fashiontech inkubátoru LAB24. Je členkou správní rady Transparency International. Získala stipendium Young Transatlantic Innovative Leaders Initiative Fellowship, Czech-German Young Professionals a Aspen Institute Young Leaders. Píše blog pavlinaspeaks.com. Na Twitteru a Instagramu ji najdete jako @pavlina_speaks.

Ivana Samcová

mentorka, lektorka

Ivana působí v oboru online marketingu od roku 2006. Na své poslední full-time pracovní pozici obchodní a marketingové ředitelky pracovala pro firmu, která stavěla webové stránky pro klienty a starala se o SEO a online marketing. Řešila online komunikaci a marketing pro klienty různé velikosti i zaměření – buď osobně, nebo prostřednictvím svého týmu. Aktuálně je na rodičovské dovolené a nadále setrvává v online prostředí, pomáhá s online marketingem a business developmentem IT firmám a start-upům.

Hanka Púllová

mentorka, lektorka

Hanka pomáhá budovat firmy a týmy, aby naplňovaly svou vizi, rostly, fungovaly efektivně, podporovaly zdravé vztahy v týmech, využívaly všech svých zdrojů a lépe prosperovaly. Podporuje energii a vysoký výkon týmů. To vše řízeně, dlouhodobě a udržitelně. Hanka působila 5 let na pozici Managing Director Randstad ČR (obchodní firma v oblasti HR služeb). Randstad vybudovala během 4 let z firmy s 50 zaměstnanci a obratem 0,5 mld Kč společnost s 250 zaměstnanci a obrat 2 mld Kč, aby se stala dvojkou na českém vysoce konkurenčním trhu. Hanka je spolu s Deloitte co-chair komunity Transformative Technologies. V oblasti mentorování se zaměřuje na vizi, strategii, udržitelný růst, obchodní přístup a nastavení KPIs. Je obchodním setrvačníkem pro naplnění vize a bohatství firmy.

Eva Pešková

mentorka, lektorka

Eva pomáhá budovat firmy a týmy, aby naplňovaly svou vizi, rostly, fungovaly efektivně, podporovaly zdravé vztahy v týmech, využívaly všech svých zdrojů a lépe prosperovaly. Podporuje energii a vysoký výkon týmů. To vše řízeně, dlouhodobě a udržitelně. Eva působí jako členka představenstva IT společnosti, podporovatelka, koučka a poradkyně v oblasti práce. Má 20-letou zkušenost s vybudováním úspěšného IT holdingu od nuly. Postupně budovala obchodní týmy, provozní a HR týmy, definovala procesy a implementovala je do společnosti. Podílela se na definování vize, mise a strategie společností v holdingu, má zkušenosti s řízením projektů, včetně dotačních. V oblasti mentorování se věnuje zejména strategii, provozu, back office nastavení procesů (účetnictví, finance, HR, právo, apod.), projektovému řízení a v neposlední řadě také postavení výkonných, efektivních a zdravých týmů.

David Kovalsky

mentor

David pracuje se zakladateli a majiteli firem s globálním potenciálem. Prodal pár vlastních startupů s zaměřením na FinTech. Specializuje se na strategii, lean metodologie a předávání zkušenosti z jeho vlastních fuckupů. V investiční oblasti funguje jako zesilovač: zesiluje signál a potlačuje šum. David působí jako mentor zaměřující se na strategické řízení firmy a financí. Během posledních 6 let vybudoval několik společností v oblasti mobilních aplikací a integrace systémů. Tyto zkušenosti předává dál v té nejsyrovější podobě a bez obalu. Od roku 2014 jeho klienti dosáhli na investice ve výši desítek milionů korun rizikového kapitálu. Podle Davida každé rozhodnutí a každý výsledek hraje ve prospěch dosažení stanoveného cíle, pokud se správně uchopí. Má rád využívání silných stránek týmu a minima energie.

Martin Vítek

mentor

Martin je zakladatelem Soutěž & Podnikej a je předsedou správní rady Nadačního fondu vzdělávání a podnikání. Soutěž & Podnikej vznikla na základě jeho zkušeností při studiu na DePaul University v Chicago, IL. Ve své kariéře se dále věnuje crowdfundingu a investicemi do nemovitostí. Martinovými silnými stránkami jsou strategie, adaptabilita a nadhled při řešení na první pohled složitých situaci a při konání obtížných rozhodnutí.

Kristýna Marková

mentorka, lektorka

Kristýna je service designér pohybující se mezi technologiemi, byznysem a designem. V Avastu vede Service Design tým, kde spolupracuje s týmy na tvorbě inovativních produktů a služeb v oblasti online bezpečnosti. Konzultuje byznys a design pro technologické startupy. Kristýna vystudovala architekturu na ČVUT v Praze, žila v USA a Velké Británii, kde pracovala na projektech v oblasti zdravotnictví, virtuální reality, fintech, privacy a security. V rámci Femme Palette a adplist.org mentoruje začínající talenty a pomáhá jim s jejich kariérní cestou.

Věra Netušilová

mentorka, lektorka

Věra je zodpovědná za přípravu a rozvoj strategických projektů Symfonie Group a za consulting pro udržitelný byznys klientů Symfonie Group. Před spojením se skupinou Symfonie Věra budovala svoji poradenskou firmu. Pracovala jako business coach a interim manager pro oblast financí a operations pro startupy i velké firmami. Věra je zakladatelkou startupů zaměřených na pomoc profesionálům v kreativním průmyslu. Má více než 20 let zkušeností v bankovnictví, financích a firemním řízení. Specializuje se na finance a controlling, řízení lidských zdrojů, provozu a obchodu, a správu privátních financí.

Sára Šimáčková

mentorka, lektorka

Sára je spolumajitelkou kreativního studia Pure stuff, které se zaměřuje na autentický branding značek. Má více než sedmiletou zkušenost v marketingu a tvorbě komunikačních strategií pro technologické startupy a lifestylové značky na evropském i americkém trhu. Její specializací je efektivní zařazení influencer marketingu do brandové strategie. Sára má v databázi více než 500 influencerů z celého světa včetně expertů v oblasti sportu, designu a technologií. V roce 2019 se zúčastnila Global Entrepreneur Accelerator v Montrealu. Kromě filmového vzdělání se neustále zdokonaluje v marketingových strategií – jak v online kurzech, tak na konferencích a business eventech. Je mentorkou ve skupině #Holkyzmarketingu a aktivně se věnuje tématu rovnoprávnosti žen jako členka České ženské lobby. Píše pro portál Akční ženy.

David Miklas

mentor

David začal podnikat v roce 2011. Ve své první společnosti DO-IT s.r.o. se věnoval IT outsourcingu. Později založil be3D, výrobnu 3D tiskáren, kterou na konci roku 2016 prodal nadnárodní společnosti. Nyní buduje malou fabriku na výrobu elektrických sportovních lodí KeelCraft a spoluvlastní výcvikový letecký simulátor L410Simulator.cz. Během první vlny pandemie stál za projektem COVMASK.CZ, který dodal českým lékařům více než 22 000 improvizovaných respirátorů zhotovených ze šnorchlovacích masek. Ve volném čase se věnuje mentoringu a konzultacím pro startupy. Pomáhal například ve společnostech ZURI.COM (autonomní letoun), Deeptime (high-end reproduktory), DroneTag (přesná lokalizaci dronů pro řízení letového provozu), HerbaFabrica (městská farma pro mikrobylinky) a mnoho dalších.

Marek Jehlička

mentor

Marek se dříve věnoval především marketingu a PR. Tato témata 15 let lektoroval zejména v neziskovém sektoru v agenturách Agnes a Neziskovky.cz. Podílel se na založení firem Bioport Neomarketing Labs a Natočvideo.cz, která provozuje projekt iReporter v České televizi. Od roku 2016 se věnuje dronům. Získal licenci na letecké práce a založil firmu Skyworker.cz. Působí také jako expert na využití bezpilotních letounů k diagnostice krajiny v Národním ústavu pro intergrovanou krajinu (NUIK.org).

Martin Žampach

mentor, lektor

Martin je produktový a průmyslový designer. Obor design vystudoval na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a poté i na Akademii výtvarných umění v Krakově v Polsku. V zahraničí pracoval pro architektonické studio v brazilské Londrině, pro renomované studio CuldeSac ve španělské Valencii a pro ArtLebedev v ruské Moskvě. Rád se podílí na vývoji produktů, které zvyšují kvalitu života okolo nás, ve své práci ve velké míře uplatňuje 3D tisk. Od roku 2016 s kolegou Martinem Hřebenem a Honzou Malinou společně založili technologický startup, design studio PROTOTYPUM. Ve studiu vznikají projekty, které pomáhají firmám s designem a vývojem nových produktů od první skic až do výroby.

Ivana Šedivá

mentorka, lektorka

Ivana je stratég, mentor a průvodce seniorních lídrů. Staví na své mnohaleté praxi ve špičkových pozicích firem jako McDonald’s, Tesco, Johnson & Johnson i na zkušenostech z konzultací pro více než 30 startupů z 10 zemí. Pomáhá s obchodními, marketingovými a komunikačními strategiemi. Provází při budování organizace a týmů, firemní kultury i motivaci lidí, včetně spolupráce žen a mužů. To vše za účelem smysluplného růstu. Často je osobní mentorkou. Přednáší, trénuje. V oblasti osobního rozvoje jsou jejími hlavními tématy sebepoznání, sebevědomí a definice smysluplné kariéry.

Petr Rubáček

mentor, lektor

Petr založil se svým parťákem Martinem designerské studio REMEMBERSHIP, které funguje už osmým rokem. Navrhují značky, produkty i kampaně. Hlavní specializací studia je Design Thinking, tedy empatické propojování různorodých týmů, poznávání jejich zákazníků a vytváření značkových strategií, komunikačních kampaní a kreativních konceptů. Petrova role je ve vedení studia, designování strategií a facilitaci workshopů. Nejčastěji tak pomáhá firmám se změnami. Design Thinking se učil v Londýně, Amsterdamu a Berlíně, kde byl součástí mentoringového programu jednoho z nejrychleji rostoucích produktových studií v Evropě (AJ SMART). Vedl desítky workshopů pro malé i velké značky a své zkušenosti předává dál i na vysokých školách.

Zuzana Chytková

mentorka, lektorka

Zuzana vystudovala marketing a průzkum trhu na Univerzitě v Pise, kde poté získala evropský doktorát. Nyní pracuje jako odborný asistent na katedře marketingu VŠE, kde vyučuje chování spotřebitele, sociální marketing, metody kvalitativního výzkumu, sociální dopad a sama vede výzkumy v těchto oblastech. Je autorkou řady odborných publikací publikovaných českých i mezinárodních odborných periodikách jako Advances in Consumer Research; Consumption, Markets and Culture nebo Research in Consumer Behavior. Je členkou Marketingového Institutu a mezinárodní odborné organizace Association for Consumer Research. Je zakladatelkou a ředitelkou Centra sociálního marketingu v Praze – organizace, která nabízí sociální rešerše a konzultace v sociálním marketingu, včetně designu a posuzování společenských dopadů jednotlivých projektů.

Michal Koníček

Michal působí ve výzkumné agentuře Ipsos na pobočce ve Velké Británii. Zaměřuje se na oblast kvantitativního výzkumu, zejména v oblasti metodologie a statistické analýzy dat. Je součástí týmu analytiků specializujícího se na marketingové studie určené ke zmapování trhu a porozumění spotřebitelů v zemích EMEA a APAC regionů. Podílí se na vývoji, implementaci a exekuci globálních standardizovaných výzkumných nástrojů a poskytuje konzultace pro případové studie v oblasti designu výzkumu, metodologie a analýzy pro lokální výzkumné týmy.

Adam Troják

mentor

Adam je tvůrce originálních webů, trefných log a kreativních značek a věří, že se business má dělat poctivě a od srdce. Zabývá se tvorbou nejmodernější UI s chytrým UX webů a aplikací. Obdivuji a snažím se tvořit jednoduchá a chytrá loga. Nejraději tvořím stylové a komplexní značky – od názvu přes osobnost, celkový vizuální styl až po ono logo. Adam je tvůrce originálních webů, trefných log a kreativních značek a věří, že se business má dělat poctivě a od srdce. Zabývá se tvorbou nejmodernější UI s chytrým UX webů a aplikací. Obdivuji a snažím se tvořit jednoduchá a chytrá loga. Nejraději tvořím stylové a komplexní značky – od názvu přes osobnost, celkový vizuální styl až po ono logo. Místo müsli snídá Adsoftheworld.com a místo Pornhubu tráví čas na Awwwards (skvělý webdesign). Miluje jednoduchou, ale i hravou grafiku a snaží se tvořit zákazníkům nápady na míru. Protože od skvělého nápadu to všechno začíná. Vystudoval Multimédia na VŠE a Grafickou a reklamní školu VOŠ Michael. Od roku 2014 je na volné noze a mezi tím navštívil pár předních pražských kreativních agentur. Pracuje pro velké značky (Becherovka, Budvar, Kinder), ale i pro univerzity, dobročinné akce i sympatické neziskovky. Nejraději pomáhá začínajícím, ale odvážným značkám vyniknout

Ondřej Homola

mentor

Ondra podniká už od vysoké školy. V roce 2013 spoluzaložil v Berlíně HR startup StartMonday, s nímž prošel akcelerátorem Startupbootcamp v Amsterdamu. Firma v roce 2016 vstoupila na burzu v Kanadě. V současné době se věnuje rozvíjení fintech aplikací v Africe. Jako mentor spolupracuje či spolupracoval s akcelerátory (třeba Startupbootcamp Amsterdam, Point One ČZU, ESA BIC PRAGUE, programy CzechInvestu,…) či venture investory. Nejvíce ho baví early stage startupy: Rád pomáhá s testování a validací, business modelem, prodejem, uvádění produktů na trh a expanzí do zahraničí, pitchem či jednání s investory. Angažuje se v aktivitě COVMASK.CZ při ČVUT (masky pro zdravotníky proti COVID-19). Ve volném čase hraje na baskytaru v kapele Tomáše Matonohy “Inspektor Kluzó”.

Federico Díaz

mentor

Federico je umělec česko-argentinského původu žijící v Praze. Od devadesátých let rozvíjí pomocí nových médií svoji tendenci odhalovat lidskými smysly nezachytitelné jevy. Jeho posledním, dlouhodobě připravovaným projektem, je monumentální betonový reliéf na výduchu z tunelu Blanka.

Veronika Haissingerová

Lektorka kariérového poradenství a podnikavosti

Před patnácti lety jsem se začala věnovat problematice nezaměstnanosti, vzdělávání mladých, diversitě a sladění pracovního a rodinného života. Tématika pracovního trhu mě po ukončení studia na UK nasměřovala na cestu neziskovým sektorem, zápalem pro CSR, vzdělávání a kariérovému poradenství. Absolvované kurzy: Kurz kariérového poradenství švýcarské metody CH-Q Školení pro lektory kurzu Instruktor praktického vyučování Storytelling v kariérovém poradenství Využití obrázkových karet a fotografií v kariérovém poradenství Metoda Design Thinking

Vzdělávání a rozvoj kreativců

V rámci iniciativy Status umělce a umělkyně podporujeme v H40 Art&Digital lab rozvoj kreativního učení u umělců, kreativců a profesionálů prostřednictvím praktických workshopů s využitím moderních technologií. Projekt rozvoj kreativity jako klíčové kompetence pro 21. století, reg. č. 0213000152 nám umožňuje rozvíjet klíčové kompetence umělců a umělkyň, posouvat mezioborovou spolupráci a motivovat profesionály ke sdílení zkušeností s novou generací kreativců.

V případě zájmu o účast na workshopu nebo spolupráci s H40 v oblasti rozvoje kompetencí umělců kontaktujte Renátu Bílkovou,
tel: +420 774 599 589, e-mail: renata.bilkova@h40.cz.

Projekt je realizován za finanční podpory EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury České republiky.