V úterý 19. 3. 2019 proběhlo zahájení projektů “H40 Kulturně komunitní centrum” a “H 4.0 Art&Digital Lab”. Oba projekty mají své místo v Pražské tržnici, v hale 40. Slavnostní akt se uskutečnil za přítomnosti Zdeňka Hřiba, primátora hl. m. Prahy, Hany Třeštíkové, radní hl. m. Prahy a Jana Čižinského, starosty Prahy 7.

“Projekty jsme usilovně připravovali téměř 4 roky. Dnešním dnem zahajujeme s vybraným dodavatelem stavby roční rekonstrukci objektu a příští jaro se těšíme na spuštění provozu a aktivního života v hale. V mezidobí navazujeme další partnerství, například se společnostmi z oblasti digitálních technologií, kreativního průmyslu a vzdělávání.” Vážíme si toho, že naším partnerem je hl. m. Praha, je to pro nás velmi důležité, říká Samuel Kašpar, ředitel neziskové organizace OSE Czech Republic, z.s, která projekty realizuje. “Projekty jsou financovány ze strukturální fondů EU, OP Praha – pól růstu ČR”, dodává Kašpar.

Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci hl. m. Prahy a MČ Prahy 7. “Vrátit tržnici Pražanům znamená, že se v ní budu moci setkávat, bavit se, vzdělávat sebe i své děti. Právě pomocí prostorů jako je H40 můžeme vrátit našemu městu jeho lidskou tvář a udělat z něj místo, kde budou lidé nejen bydlet, ale spokojeně žít,” říká primátor hl. m. Praha Zdeněk Hřib.

K přání úspěšné realizace projektů v hale 40 se připojil také starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský a radní Hana Třeštíková. “Jsem ráda, že mohou vznikat nová místa pro setkávání Pražanů. Těším se, že Holešovická tržnice bude postupně ožívat,” říká radní Třeštíková. “Rád bych projekt přivítal na Praze 7 a popřál mu dobrý průběh příprav a spokojené návštěvníky,” doplnil přání starosta Čižinský.