Náš tým

Michaela Kašpárek Mixová

Michaela Kašpárek Mixová

manažerka inkubace Art&Digital Lab

Je ráda v centru dění. Baví ji nejen sledovat, ale i ovlivňovat, kde a v jakém prostředí žije. Prostředí odpovědné a kreativní. Nejen proto už několik let pomáhá vytvářet vhodné podmínky pro vznik a rozvoj zajímavých kreativních nápadů a projektů. Pečuje o své dvě děti.

Jitka Hvězdová

Jitka Hvězdová

projektová manažerka Art&Digital Lab

Inspirovala se v poradenských společnostech, kde podporovala business development a B2B komunikaci. Její život nejsou jen inovativní projekty, jakkoli jí to baví. Ráda pracuje na hraně rozumu a intuice. Proto hledá impulzy v jiných oborech, jako je psychologie a umění. S vášní se věnuje sportu a modernímu zpěvu.

Veronika Haissingerová

Veronika Haissingerová

manažerka inkubace Art&Digital Lab

Vystudovala občanský sektor na UK. Tento obor jí nasměroval do oblasti neziskového sektoru, CSR, sociálního podnikání a startupové scény. Pracovala na evropském projektu EU Talent ve spolupráci se CSR Europe. Vedla inkubační program Akcelerátor VŠEM, což ji propojilo s neziskovou organizací OSE a jejich projektem H40.

Advisory Board

Jan  K. Rolník

Jan K. Rolník

Advisory Board Kreativního Inkubátoru

Jan K. Rolník studoval finanční management a estetiku (filozofii umění) v Praze a Mexico City. Kombinuje dva přístupy (pragmatický a estetický) ve všem, co dělá: kurátorství, výkonná produkce, projektový management nebo poradenství v oblastech stálých muzejních výstav a festivalů, nových mediálních umění, divadla a světelného umění. Jan založil, produkoval, kurátorsky koncipoval, organizoval nebo řídil různé projekty jako například Pražské Quadriennale 2007 a 2019, pražský festival SIGNAL nebo Institut světelného designu Praha. Realizuje muzejní expozice a konzultuje návrhy se zaměřením na AV a světelné prvky.

Angelika Dudová

Angelika Dudová

Advisory Board Kreativního Inkubátoru

Angelika Dudová umí hodně věcí spojených s technologiemi a start—upy. Například business development, brand positioning, creative thinking nebo project management. Po několika letech kdy stála na straně businessu Angelika umí hodně věcí spojených s technologiemi a start—upy. Například business development, brand positioning, creative thinking nebo project management. Po několika letech kdy stála na straně businessu a pomáhala start-upům a jejich projektům najít cestu na trhu, se nyní postavila na stranu jednoho z nich. Angelika je žena aktivní, temperamentní s uměním propojovat světy umění a technologií.

Dalibor Pulkert

Dalibor Pulkert

Advisory Board Kreativního Inkubátoru

Dalibor Pulkert založil firmu Outboxers - start-up studio, které ověřuje životaschopnost vašich nápadů. Jeho misí je podpora podnikavosti. Pokud zrovna u svého kreativního start-upu řešíte jednu z otázek - nevím co / nevím jak / nevím s kým, Dalibor je ten správný člověk pro diskuzi.

Federico Díaz

Federico Díaz

Advisory Board Kreativního Inkubátoru

Federico Díaz je umělec česko-argentinského původu žijící v Praze. Od devadesátých let rozvíjí pomocí nových médií svoji tendenci odhalovat lidskými smysly nezachytitelné jevy. Jeho posledním, dlouhodobě připravovaným projektem, je monumentální betonový reliéf na výduchu z tunelu Blanka.

Hana Horáková

Hana Horáková

Advisory Board Kreativního Inkubátoru

Hana Horáková je lektorka a konzultantka v oblasti komunikačních dovedností a soft skills. Zabývá se dovednostmi prezentace, jednání, vyjednávání a vedení lidí. Pomáhá jednotlivcům, firmám, korporacím a startupům připravovat jejich klíčové lidi na důležité meetingy, výběrová řízení a tendry. Je pedagog, zakladatel a garant Modulu sociálních dovedností na UMPRUM v Praze. Hana je člověk zvídavý, inspirativní a její mise je vzdělávat a vést mladé kreativní lidi k soběstačnosti a úspěchu.

Martin Holečko

Martin Holečko

Advisory Board Kreativního Inkubátoru

Martin Holečko je muž mnoha zájmů. Spoluzaložil skupinu firem Etnetera Group a nyní převážně věnuje novým technologiím a tomu, jak změní naši budoucnost. Díky velké zálibě v objevování pořádá v Praze unikátní futuristický festival Future Port Prague, na který zve vizionáře a inovativní firmy z celého světa. Spoluzaložil také startup VRgineers. Martin se rád dívá do budoucnosti a věří v sílu spojení umění a technologií. Má širokou síť mezinárodních kontaktů.

Jitka Hvězdová

Jitka Hvězdová

projektová manažerka Art&Digital Lab

Jitka Hvězdová se inspirovala v poradenských společnostech, kde podporovala business development a B2B komunikaci. Její život nejsou jen inovativní projekty, jakkoli jí to baví. Ráda pracuje na hraně rozumu a intuice. Proto hledá impulzy v jiných oborech, jako je psychologie a umění. S vášní se věnuje sportu a modernímu zpěvu.

Mentoři

Lucie Šplíchalová

Lucie Šplíchalová

mentorka, lektorka

Lucie Šplíchalová pracuje v PR více než 13 let. Založila studio Piart. Má zkušenosti s korporátními klienty, středně velkými firmami, agilními startupy, freelancery i neziskovkami. Je držitelkou dvou ocenění Lemur – České ceny za PR 2020. Pracovala nebo pracuje například pro tyto klienty: Alpaka-app, Iceland, Sipral, Nadace Vodafone, Nadace OSF, Česká asociace paraplegiků – CZEPA, Post Bellum, Tap Tap, Konsepti, Javorina, Karlín Group. Mezinárodní projekty: MIWA – technological innovations, Entrepreneurs‘ Week, Giving Tuesday 2017. Eventy: Moon50: Zpátky na Měsíc, Koncert pro Paměť národa 2019, Milada 70: Zavražděna komunisty a další. Založila a vede také neziskový projekt Alter Deco.

Jan  Veselý

Jan Veselý

lektor, mentor

Hlavním tématem pro Honzu jsou inovace ve vzdělávání. Konkrétně jsou pro něj podstatné otázky spojené se zvyšováním kolektivní inteligence v organizacích a vytváření ekosystému celoživotního vzdělávání. Stará se o vzdělávání ve Slevomatu. Vyučuje na Univerzitě Karlově, kde v Kampusu Hybernská vede Inovační laboratoř. Je členem podnikatelského ekosystému Red Button a spolutvůrcem sítě Changemakers ČR. Vytvořil několik akceleračních programů zaměřených na sociální inovace jako např. Laboratoř Nadace Vodafone. V IBM měl na starosti stážový program Smarter University a v ČR koordinoval Alianci pro mladé (více jak 55 firem s cílem pomoci mladým lidem najít svoje místo ve světě práce). Založil EduFórum (setkávání inovátorů ve vzdělávání) a Lean Startup CZ. Je spoluautorem online kurzu www.leancanvas.cz.

Roman Hvězda

Roman Hvězda

mentor

Hlavní manažer vědeckého centra ELI Beamlines v Dolních Břežanech. Jako mentor se zaměřuje na business strategie a project management.

Jiří Stich

Jiří Stich

mentor

Poradce, expert na energetické inovace. Mnohaleté zkušenosti z oblasti ICT. Specializace na Smart koncepty, jako jsou Smart Metering, Smart Grid, Smart Cities a Smart Regions. Tyto zkušenosti získával na manažerských pozicích ve společnostech Český Telecom, Telefónica, NESS Czech a Atos IT Solutions and Services. Člen výkonného výboru Czech Smart City Cluster.

Lenka Kraupnerová

Lenka Kraupnerová

lektorka, mentorka

Lenka je podporovatelka, konzultantka, lektorka a organizátorka akcí. Jejím posláním je rozsvěcovat druhé. Dokáže vést lidi tak, že efektivně mění svoje vize v činy. Stejně tak klade důraz na efektivitu v projektech. Vystudovala VŠE v Praze a od roku 2009 podniká. Jako lektorka se zaměřuje na effectiveness a leadership.

Ondřej  Rudolf

Ondřej Rudolf

lektor, mentor

Marketér vybavený teoretickými znalostmi i praktickými fuckupy, konzultant, kouč a v současné době CEO marketingové agentury Blueberry. Ondřej pomáhal inovačním týmům při Univerzitním centru energeticky efektivních budov ČVUT vstoupit se svými projekty na trh, realizoval strategické workshopy v inkubátoru DEPO2015 a vedl pilotní program inkubátoru pro kreativní průmysly na Fakultě designu a umění Jaroslava Sutnara ZČU s podtitulem „Jak být svobodným umělcem a neumřít hlady“, což neví, jestli se to někomu povedlo...

Pavel  Bartoš

Pavel Bartoš

lektor, mentor

Pavel je mentorem v programech ESA BIC, CzechInvest CzechStarter, DEX IC, Founders Institute, Laboratoře Nadace Vodafone a dalších. Vášnivý muzikant, o něhož se může směle opřít každá kytara. Zvládá různá tempa, od nedůstojných ploužáků po pořádný kvapík. Jediné, s čím si neporadí, je tuzemská popina. Dokáže vyjmenovat všechny sauny v Praze - nezávisle na tom, jestli o to někdo stojí. Early adopter jakýchkoli aplikací, které podporují zdravé sebevědomí, Ellona Muska a hamburgery. Cyklista, který si z každé vyjíždky odnese kromě krásných zážitků i hezkou odřeninu.

Petr Mandík

Petr Mandík

lektor, mentor

Petr je mentorem v programech ESA BIC, CzechInvest CzechStarter, Laboratoře Nadace Vodafone a dalších. Bývalý beachfootballový reprezentant, ať už to znamená cokoli. Přesto má i své kladné stránky. Bryskně se orientuje, má výdrž a je velmi silný na telefonu. Oblíbený a spolehlivý parťák do libovolné formace, který umí podržet míč i spoluhráče, a zužitkovat každou přihrávku. Se svou motorkou diriguje dopravu všude, kam s ní dojede, což bývá až nečekaně daleko. Přeborník v poradách a strategiích.

Pavlína Louženská

Pavlína Louženská

lektorka, mentorka

Pavlína konzultuje marketing a byznys primárně pro technologické startupy a módní značky. Za poslední rok pomáhala 100+ firmám v zemích po celé Evropě, nejen jako Lead Mentor Google Developers Launchpad, nebo stratég manGoweb. Založila skupinu #HolkyzMarketingu, která dnes má přes 23 000 členek a je Partnerem fashiontech inkubátoru LAB24. Je členkou správní rady Transparency International. Získala stipendium Young Transatlantic Innovative Leaders Initiative Fellowship, Czech-German Young Professionals a Aspen Institute Young Leaders. Píše blog pavlinaspeaks.com. Na Twitteru a Instagramu je jako @pavlina_speaks.

Ivana  Samcová

Ivana Samcová

lektorka, mentorka

V oboru online marketingu působí od roku 2006. Na své poslední full time pracovní pozici obchodní a marketingové ředitelky pracovala pro firmu, která stavěla webové stránky pro klienty a starala se o SEO a online marketing. Řešila online komunikaci a marketing pro klienty různé velikosti i zaměření buď osobně nebo prostřednictvím svého týmu. Aktuálně na rodičovské dovolené dále setrvává v online prostředí a pomáhá s online marketingem a business developmentem IT firmám a start-upům.

Hanka  Púllová

Hanka Púllová

lektorka, mentorka

Hanka je spoluzakladatelkou Jobs 2030. Hlavním Hančiným tématem je pomáhat firmám rozvíjet se a růst pomocí aktivace skrytých zdrojů v týmech. Pracuje s vizí, smyslem v práci, talenty i eliminací strachu v práci a propojuje to s high-performance a řízenými výsledky jednotlivců a firem. Ve své práci využívá nejmodernější technologii - virtuální realitu. Před tím působila 5 let na pozici Managing Director Randstad ČR (světová jednička v personálních službách). Díky svému přístupu vybudovala Randstad během 3 let z firmy s 50 zaměstnanci a obratem 0,5 mld Kč, na firmu s 250 zaměstnanci a obrat 2 mld Kč, aby se stala dvojkou na českém - vysoce konkurenčním - trhu. Hanka je spolu s Deloitte co-chair komunity Transformative Technologies. Oblasti mentorování Vize, Strategie, udržitelný růst firem

Eva Pešková

Eva Pešková

lektorka, mentorka

HR manažerka, členka představenstva IT společnosti, podporovatelka, koučka a poradkyně pro nalezení ideální práce. Má mnohaletou zkušenost s vybudováním úspěšného IT holdingu. Postupně budovala obchodní týmy, provozní a HR týmy, definovala procesy a implementovala je do společnosti. Podílela se na definování vize, mise a strategie společností v holdingu, má zkušenosti s řízením projektů včetně dotačních. V HR se pohybuje více než 15 let. Oblasti mentorování jsou zejména: Definice HR procesů od recruitmentu po ukončování pracovního poměru a jejich implementace. Jak postavit efektivní tým na základě talentů, dovedností a rolí každého člena. Definice a implementace mise, vize a strategie společnosti.

David Kovalsky

David Kovalsky

mentor

Po prodeji vlastních startupů s zaměřením na FinTech pracuji s zakladateli a majiteli firem s globálním potenciálem. Specializuji se na strategii, lean metodologie a předávání zkušenosti z vlastních fuckupů. V investiční oblasti funguju jako zesilovač: zesiluju signál a potlačuju šum. David působí jako Mentor specializující se na strategické řízení firmy a financí. David během posledních 6 let vybudoval několik společností v oblasti mobilních aplikací a integrace systémů. Tyto zkušenosti předává dál v té nejsyrovější podobě a bez obalu. Od roku 2014 jeho klienti dosáhli na investice ve výši desítek milionů korun rizikového kapitálu. Podle Davida každé rozhodnutí a každý výsledek hraje ve prospěch dosažení stanoveného cíle, pokud se správně uchopí. Má ráději když se využívá silných stránek týmu a minima energie, než když se společnosti trápí opačným přístupem.

Martin Vítek

Martin Vítek

mentor

Martin Vítek je zakladatelem Soutěž & Podnikej a předsedou správní rady Nadačního fondu vzdělávání a podnikání. Soutěž & Podnikej vznikla na základě jeho zkušeností při studiu na DePaul University v Chicago, IL. Ve své kariéře se dále věnuje crowdfundingu a investicemi do nemovitostí. Martinovými silnými stránkami je strategie, adaptabilita a nadhled při řešení na první pohled složitých situaci a při konání obtížných rozhodnutí.

Kristýna  Marková

Kristýna Marková

lektorka, mentorka

Kristýna je service designér pohybující se mezi technologiemi, byznysem a designem. V Avastu vede Service Design tým kde spolupracuje s týmy na tvorbě inovativních produktů a služeb v oblasti online bezpečnosti. Konzultuje byznys a design pro technologické startupy. Kristýna vystudovala architekturu na ČVUT v Praze, žila v USA a Velké Británii kde pracovala na projektech v oblasti zdravotnictví, virtuální reality, fintech, privacy a security. V rámci Femme Palette a adplist.org mentoruje začínající talenty a pomáhá jim s jejich kariérní cestou.

Věra  Netušilová

Věra Netušilová

mentorka, lektorka

Věra Netušilová je zodpovědná za přípravu a rozvoj strategických projektů Symfonie Group a za consulting pro udržitelný byznys klientů Symfonie Group. Před spojením se skupinou Symfonie, Věra budovala svojí poradenskou firmu. Pracovala se startupy, firmami jako business coach a interim manager pro oblast financí a operations. Věra je zakladatelkou startupů zaměřených na pomoc profesionálům v Kreativním průmyslu. Věra má více než 20 let zkušeností v bankovnictví, financích a firemním řízení. Specializuje se na finance a kontroling, řízení lidských zdrojů, provozu aobchodu, a správu priváltních financí

Sára  Šimáčková

Sára Šimáčková

lektorka, mentorka

Sára je spolumajitelkou kreativního studia Pure stuff, které se zaměřuje na autentický branding značek. Má více než sedmiletou zkušenost v marketingu a tvorbě komunikačních strategií pro technologické startupy a lifestylové značky na evropském i americkém trhu. Její specializací je efektivní zařazení influencer marketingu do brandové strategie. Sára má v databázi více než 500 influencerů z celého světa včetně expertů v oblasti sportu, designu a technologií. V roce 2019 se zúčastnila Global Entrepreneur Accelerator v Montrealu. Kromě filmového vzdělání, se neustále vzdělává ohledně marketingových strategií, jak v online kurzech, tak na konferencích a business eventech. Je mentorkou ve skupině #Holkyzmarketingu a aktivně se věnuje tématu rovnoprávnosti žen jako členka České ženské lobby. Píše pro portál Akční ženy.

Cílem projektu „Podnikatelský inkubátor H 4.0 Art&Digital Lab” /CZ.07.1.02/0.0/0.0/17_056/0000880/ je vybudovat v nevyužívané budově místo pro inovace, podnikání a vzdělávání společností a jednotlivců z oblasti digitálních technologií, kreativních průmyslů a umění.

Cílem projektu „Podnikatelský inkubátor H 4.0 Art&Digital Lab” /CZ.07.1.02/0.0/0.0/17_056/0000880/ je vybudovat v nevyužívané budově místo pro inovace, podnikání a vzdělávání společností a jednotlivců z oblasti digitálních technologií, kreativních průmyslů a umění.

Výsledkem projektu je rekonstrukce haly 40 v Pražské tržnici na Praze 7 - Holešovice. Rekonstrukci doplňuje pořízení špičkové technologické infrastruktury a vybudování poradenského zázemí pro začínající společnosti s vyšší technologickou náročností a znalostně intenzivní  činností.

Projekt je realizován v budově Hlavního města Prahy za finanční podpory Evropské unie.

Výsledkem projektu je rekonstrukce haly 40 v Pražské tržnici na Praze 7 - Holešovice. Rekonstrukci doplňuje pořízení špičkové technologické infrastruktury a vybudování poradenského zázemí pro začínající společnosti s vyšší technologickou náročností a znalostně intenzivní činností. Projekt je realizován v budově Hlavního města Prahy za finanční podpory Evropské unie.