Kurz má za cíl vzbudit lásku k ruční výrobě u dětí prostřednictvím citlivého přírodního materiálu, které je živé keramické médium a probouzí zájem o experimentální hru výtvarných technik, metod a postupů. Autorský rukopis ilustrací dětí dokonale podtrhne jejich vlastní projev a odkaz vnitřního světa, který zanechají na povrchu hliněného střepu.

Kurz je založen na dialogu mezi designem, ruční prací a neustále se vyvíjející výrobou originální keramiky bohaté na formy, barvy, struktury, oživené kresbou, malbou, textovým odkazem a dalšími experimenty s vlastním rukopisem. Díky tomu se každé z dětí setká s jedinečným produktem vlastního tvůrčího projevu, který obohatí vaší domácnost, vytvoří zálibu v estetice jídla a chutí a dodá vašim dětem smysl při každodenních okamžicích života. Hlína vyžaduje vlastní tempo tak i ruční práce člověka a vývoj dítěte. Spolu si dokážeme vytvořit vlastní hodnotový postoj k jedinečným produktům obohaceným ilustracemi, malbami a experimentálními technikami. Každé dítě je vtaženo do světa ručně modelovaného a ilustrovaného díla volných idejí a následného uvědomění si rozdílů a nebezpečí nestálých produktů a zbytečných odpadů v meditativním a tichém chodu lekcí. Kurz je zaměřen nejen na vytvoření vlastního designového díla či užitého umělecky zpracovaného produktu s vlastní identitou, kterou mu vdechnete štětcem a keramickými barvami, ale především vaše děti posune k citlivějšímu a kritičtějšímu vnímání kultury a designu. Díky odkazu ke konkrétním umělcům, stylu či metodám, technikám a postupům z dějin umění a designu je cílem vytvořit současný keramický produkt nadčasové kvality a krásy.

Kurz není zaměřen jen na zlepšení motoriky rukou díky cvičení s hlínou. Po zdokonalení trpělivosti s keramickým detailem při kreslení obrázku dětského návrhu štětcem na keramický produkt, lektorka oživí lekci Fotokurz foodstyling. Kompozici ilustrací na malovaném díle doplní barevně hravé jídlo či sladkosti a občerstvení z naší kavárny. Po kurzu dokáží mladí lidé rozlišit kvalitní fotografii produktu a jeho odkazu zaměřené na detail a nic nehovořící informaci z fotografie díky naší foto-technice z Art & Digitál inkubátoru H40. Zkušenost, kterou mohou využít při vlastním příštím podnikání či zdokonalování zálib například sociálním sítí (instagram, facebook …)

Pomůcky a materiál jsou zahrnuty v ceně.

Kurzy vede mladá keramička a výtvarnice, lektorka Mgr. Veronika Pločicová, která aktivně působí na výtvarné scéně v Čechách a na Slovensku. Je členka Slovenské výtvarné unie, aktivně působí ve Sdružení keramiků Slovenska : https://svu.sk/sk/slovenska-vytvarna-unia/clenovia/ se zájmem objevování nových kreativních cest v umění a v životě.

Průběh kurzu: středa 23.9.2020 – 31.1.2021 – zimní semestr nabízí 16 možných setkání. Každý účastník dle svých časových možností může flexibilně využít 13 zaplacených lekcí z 16 možných úterý. V případě, že účastník nevyčerpá všechny lekce do konce daného semestru, lekce propadají.