Dětský příměstský tábor na pomezí umění a technologií. Děti prostřednictvím inspirace z přírody vytvoří umělecké dílo, které bude možná i svítit! 

 

Začneme výletem do přírody, kde nasbíráme nejen inspiraci, ale i otisky stop zvířat a rostlin. Pak následuje výtvarné zpracování pomocí kresby a malby, které zakončíme grafickou zkratkou. Může jít o osobní značku nebo třeba ztvárnění otisku tlapy. 

 

Z kresby nám, za pomoci počítačových programů, vznikne jednoduchý 3D model. Například vykrajovátko, nebo razítko, které bude vytisknuté na 3D tiskárně. S naším nástrojem budeme pokračovat v keramické tvorbě. Vymodelujeme 3D objekt, který jeho pomocí můžeme odekorovat či jen podepsat. Modelování věnujeme čas a péči. 

 

V momentě spokojenosti s keramickým dílem nastoupí opět technologie a my dílo naskenujeme, abychom získali virtuální podobu sochy. Tu opět necháme vytisknout na 3D tiskárně z materiálu, který může mít neuvěřitelné vlastnosti: mimo faktu, že může jít o vaši starou recyklovanou lahev, může být transparentní, lesklý a třeba v noci i svítit!  

 

Termín: 23 – 27.8. 2021

Čas: Po – Pá 9 – 17:00

Věk: 10-14 let

Téma: ekologie, využití odpadu, udržitelné materiály a řešení environmentálních problémů 

Materiál: keramická hlína, recyklované PET filamenty na 3D tisk

Produkt: Svítidla/ perforované svítidla/ razítka/ 3D podpis /otisk


Cíl

– vzdělávat současnou mládež k využívání odpadu

– vést mládež k recyklaci hravou a tvořivou formou

– seznámit mládež s klasickým, meditativním materiálem – keramickou hlínou v Ateliéru a s 3D uměním a designem 3D produktu v Art & Digital LabuHarmonogram

1.den: NÁKRES/ KRESBA, skica inspirovaná přírodou – výlet – od jednoduché kresby k složitému 3D modelování

2.den: přechod do SKENOVÁNÍ/ PC – VÝROBA RAZÍTKA/ PODPISŮ

3. den: 3D Modelování – spojení 3D artu a ručně vyrobeného produktu, Svítidla z hlíny/ Otisk razítka 3D modelu do hlíny

4.den: TISK 3D modelů/ modelování na keramice 

5. den: modelování/ výstava